رئیس سازمان بورس: بورس کالا نقشى در قیمت‌گذارى کالا و محصولات ندارد

سه شنبه ، ۱۳ آذر ۱۳۹۷-۰۹:۰۰
Cinque Terre

 شاپورمحمدى در جلسه شوراى گفت و گوى دولت با بخش خصوصى با بیان این که بورس کالا نه خریدار و فروشنده را تایید و نه قیمت گذارى مى کند، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کالاها را در کوچه و خیابان معامله کنیم بسم‌الله؛ بورس کالا چیزی به جز شفافیت و رقابت ندارد.

رییس سازمان بورس اوراق بهادار افزود: این در شرایطی است که در این رابطه ده‌ها نامه به معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر اقتصاد و حتی رئیس‌جمهور نوشتیم که سقف قیمتی در بورس کالا برداشته شود، چرا که سود آن تنها به جیب واسطه ‌ها می‌‌رفت.

محمدى با بیان این که ما خواستار برداشته شدن سقف قیمتى هستیم، تصریح کرد: در این رابطه وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، معاون اول رئیس‌جمهور و جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کمک کردند تا اکنون سقف قیمتی نداشته باشیم.

وی با وعده حمایت از هر دستگاهی که از صنایع بورسی همراهی داشته باشد، اظهار داشت: این جملات را از جایگاه سازمانی خود اعلام نمی‌کنم اما باید بگویم اگر به سودآوری شرکت‌ها فکر کنیم، 20 سال آتی آینده خوبی در انتظار ما خواهد بود.

رییس سازمان بورس اضافه کرد: سازمان بورس آمادگی دارد تا هر توافقی که بخش خصوصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می‌دهد را پیاده‌سازی کند پس چیزی را به بورس کالا نسبت ندهید.

محمدى با تاکید بر این که بورس کالا تنها یک ابزار است که نباید ابزارداوری کنیم، گفت: هر آن چه بخش خصوصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق کند بورس نسبت به آن حرف یا نظری ندارد.افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری