قیمت جهانی طلا از صعود بازماند

سه شنبه ، ۸ آبان ۱۳۹۷-۱۰:۵۸
Cinque Terre

قیمت طلا روز سه شنبه بدنبال تجدید نگرانی‌ها نسبت به تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین و رشد ارزش دلار آمریکا که تقاضای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۲۷.۹۲ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۰.۳ درصد کاهش داشت.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۲۲۹.۸۰ دلار ایستاد.

پس از اینکه بلومبرگ گزارش کرد واشنگتن در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات ماه آینده میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رییس جمهور چین برای پایان دادن به جنگ تجاری میان دو غول اقتصادی جهان، قصد دارد روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۵۷ میلیارد دلار تعرفه وضع کند، سرمایه‌گذاران دارایی‌های پرریسک را رها کرده و به خرید دلار آمریکا روی آوردند.

قوی‌تر شدن ارزش دلار، طلا را که به این ارز قیمت گذاری می‌شود برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز اظهار کرد: در حال حاضر فشار اندکی از سوی دلار وجود دارد اما در مجموع، دورنمای قیمت طلا همچنان مثبت است. جو بازار بسیار محتاطانه است و پتانسیل صعود طلا تا مرز ۱۲۵۵ دلار وجود دارد.

طلا پس از این که اواسط اوت به ۱۱۵۹.۹۶ دلار - که پایین‌ترین قیمت خود از ژانویه سال ۲۰۱۷ بود - سقوط کرد، حدود شش درصد رشد کرده است. این فلز ارزشمند هفته گذشته که بازارهای سهام جهانی ریزش سنگینی را تجربه کردند، تا مرز ۱۲۴۳.۳۲ دلار پیشروی کرد.

 با این حال طلا پس از این که سرمایه‌گذاران در واکنش به جنگ تجاری آمریکا و چین، متقاضی خرید دلار شدند، از بالاترین رکورد امسال که در آوریل به ثبت رسانده بود، حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص‌های سهام آسیایی روز سه شنبه تحت تاثیر سقوط ارزش یوان چین، کاهش پیدا کردند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است حمایت در سطح ۱۲۱۷ دلار را امتحان کند و اگر به پایین سطح مذکور سقوط کند، ممکن است تا مرز ۱۲۰۸ دلار به عقب‌نشینی تن دهد.

ذخایر "اس پی دی آر گلدتراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۲۴.۲۷ میلیون تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۴.۴۷ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۰۹۳.۷۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۸۳۵.۵۰ دلار رسید.

انتهای پیام


افق متال فاین الکتریک کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری