افزایش قیمت جهانی طلا ازسرگرفته شد

دوشنبه ، ۵ آذر ۱۳۹۷-۱۰:۵۹
Cinque Terre


به گزارش لایودیتا از رویترز، قیمت جهانی طلا در معاملات روز جاری  با 0.3% افزایش، به 1227 دلار رسید.

به گفته برایان لان، مدیرکل شرکت "گلد سیلور سنترال"، سرمایه‌گذاران در مقطع فعلی با توجه به ابهامات پیرامون افزایش نرخ‌های بهره آمریکا و جنگ تجاری آمریکا و چین،   بخشی از پول خود را به طلا منتقل کرده‌اند و طلا را بیمه‌ای در برابر این ابهامات می‌بینند.

با این حال رشد ارزش دلار مانع از صعود بیشتر قیمت طلا شده است.

شاخص دلار در برابر سبدی از شش ارز بزرگ حدود ۰.۱ درصد رشد کرد، زیرا سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی‌ها از کندی رشد اقتصاد جهانی و تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین، متقاضی ارزهای مطمئنی مانند دلار آمریکا شده‌اند.

استفن اینس، مدیرمعاملات منطقه آسیا اقیانوسیه شرکت OANDA در این باره گفت: حرکت دلار بر مسیر قیمت طلا در کوتاه‌مدت تعیین‌کننده خواهد بود.

براساس گزارش رویترز، فعالان بازار طلا اکنون به مذاکرات میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رییس جمهور چین در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در آرژانتین متمرکز شده‌اند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۴.۳۳ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۸۳۹.۷۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد صعود کرد و به ۱۱۳۱ دلار رسید.افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری