آخرین وضعیت قیمت جهانی طلا

سه شنبه ، ۶ آذر ۱۳۹۷-۱۰:۴۱
Cinque Terre

به گزارش لایودیتا به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار سر نخ هایی از روند افزایش نرخ بهره در سال آینده میلادی هستند و در شرایطی که اختلافات تجاری بین آمریکا و چین در آستانه نشست گروه 20 تشدید شده است، قیمت طلا روز سه شنبه کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر انس طلا امروز با 0.13 درصد کاهش به 1220 دلار و 87 سنت رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا گفت، تا زمان انتشار صورت مذاکرات نشست فدرال رزرو و روشن تر شدن وضعیت تنش های تجاری در آستانه نشست گروه 20، در همین سطح باقی خواهد ماند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته، انتظار دارد تعرفه های وضع شده بر 200 میلیارد دلار کالای چینی را از 10 درصد فعلی به 25 درصد افزایش دهد. وی همچنین بار دیگر تهدید کرده که تمام کالاهای چینی وارداتی به آمریکا را مشمول تعرفه خواهد کرد.

این اظهارات در حالی بیان شده که اخیرا گمانه زنی هایی در مورد توافق احتمالی آمریکا و چین در جریان دیدار روسای جمهور دو کشور در اواخر این هفته در بوینس آیرس مطرح شده بود.

هاینس افزود: «زمانی که این نگرانی ها افزایش می یابد، سرمایه گذاران ترجیح می دهند به جای بازار طلا، در بازار دلار سرمایه گذاری کنند. این دلیل اصلی افت طلاست.»

در حالی که در میانه جنگ تجاری سرمایه گذاران دلار آمریکا را بازاری امن تر از بازار طلا می بینند، قیمت فلز زرد بیش از 10 درصد نسبت به بالاترین رقم های ماه آوریل کاهش یافته است.

شاخص دلار آمریکا امروز رشد ارزش قبلی خود را حفظ کرد و در نزدیکی بالاترین رقم از 15 نوامبر در نوسان بود.افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری