افزایش نرخ سکه، طلا و ارز / ورود سکه به کانال ۴ میلیون

یکشنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۷-۱۹:۴۴
Cinque Terre

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه ۳۰ دی) با ۸۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۵۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار کمی افزایش داشته و به مرز ۳۷۰ هزار تومان رسید. نیم سکه با قیمت دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. قیمت ربع سکه هم یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۸۵ هزار تومان شد. هم‌چنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۲۸۱ دلار می باشد.


دلار صرافی بانکی ثابت ماند

اما نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها که مجوز آن در نیمه نخست امسال ازسوی بانک مرکزی به بانک‌ها داده شد، روز گذشته حدود ۱۱ هزار و ۳۳۰ تومان بود که امروز (۳۰ دی) نرخ خرید دلار در بانک‌ها تغییر چندانی نداشت و ۱۱ هزار و ۳۳۴ تومان باقی ماند.

ازسوی دیگر نرخ خرید یورو در بانک‌ها نیز امروز با ثبات همراه بود؛ به‌طوری‌که قیمت خرید هر یورو در روز گذشته ۱۲ هزار و ۹۲۶ تومان بود و امروز نیز با همین قیمت از سوی بانک‌ها خریداری می‌شود. بانک‌ها امروز هر پوند انگلیس را نیز با اندکی افزایش نسبت به روز گذشته ۱۴ هزار و ۵۹۰ تومان می‌خرند.

شعب ارزی بانک‌های تجارت، سامان، ملی، ملت و پارسیان هم‌چنین می‌توانند ارز مسافرتی را تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها در صورت کامل بودن مدارک مسافران بفروشند.

نرخ فروش هر یورو مسافرتی در شعب ارزی بانک‌های عامل نیز امروز ۱۳ هزار و ۲۷۵ تومان است که با احتساب کارمزد بانک عامل و بانک مرکزی به حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد.

براساس اعلام بانک مرکزی ایران، هم‌چنین تا ساعت ۱۷ امروز و بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز، نرخ خرید هر دلار آمریکا نسبت به روز گذشته تغییری نداشته و ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان و نرخ فروش آن هم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان بود. هم‌چنین نرخ خرید هر  یورو ۱۳ هزار و  ۱۵۰ تومان و نرخ فروش هر اسکناس یورو هم ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شد. در پایان معاملات امروز نرخ ارز در بازار ازاد نیز روند افزایشی داشت و دلار حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ و یورو ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری