وضعیت قیمت جهانی طلا در پایان هفته / اولین کاهش هفتگی در ۳ هفته اخیر

شنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۷-۱۲:۴۶
Cinque Terre

به گزارش رویترز، در حالی که نگرانی از چشم‌انداز تیره و تار اقتصاد جهانی بر اشتهای ریسک‌پذیری سرمایه گذاران تأثیر گذاشته است قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت، اما تقویت ارزش دلار موجب شد تا قیمت طلا همچنان در مسیر اولین کاهش هفتگی در 3 هفته اخیر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر در پایان معاملات دیروز با نیم درصد افزایش به 1316 دلار و 61 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه به پایین‌ترین رقم طی بیش از یک هفته گذشته یعنی 1302 دلار و 11 سنت رسیده بود.

باب هابرکورن، تحلیلگر مؤسسه آرجی‌او فیوچرز در این باره گفت: «با توجه به افت شاخص‌ها در بازارهای بورس ما شاهد خروج برخی از سرمایه‌ها به‌مقصد بازار طلا هستیم... واقعیت این است که اقتصاد آمریکا مثل اقتصاد حوزه یورو شاهد آمارهای ضعیف نیست و این موجب تقویت ارزش دلار شده است. اگر ارزش دلار امروز اندکی تضعیف می‌شد، به‌جای 3 دلار، شاهد افزایش 7 تا 8 درصدی می‌بودیم».

به‌دلیل نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی و عدم مشاهده هرگونه سیگنالی مبنی بر حل اختلافات تجاری میان آمریکا و چین، ارزش سهام در بازارهای بورس جهان دیروز برای سومین جلسه متوالی افت داشت.

تحت تأثیر نوسانات بازارهای بورس و لحن تدافعی فدرال رزرو در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره، نسبت به رقم‌های پایین ثبت‌شده در ماه اوت، حدود 13 درصد افزایش یافته است. هرچند که تقویت ارزش دلار موجب شد تا قیمت فلز زرد در این هفته حدود 0.3 درصد کاهش یابد.


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری