صعود قیمت جهانی طلا به بالاترین رکورد دو هفته اخیر

شنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷-۰۸:۴۵
Cinque Terre

به گزارش لایودیتا از رویترز، پس از آنکه انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا این احتمال را تقویت کرد که فدرال رزرو سیاست پولی انقباضی خود را متوقف خواهد کرد، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی ۲ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر انس طلا  در پایان معاملات روز جمعه با ۱۰ دلار افزایش به ۱۳۲۱ دلار  رسید.

تای وونگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: « احتمال پایان یافتن سیاست انقباضی بانک مرکزی آمریکا رشد قابل توجهی کرده است. اکنون که بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره را متوقف کرده، فشار روی بقیه کشورها برای افزایش نرخ بهره کم شده است.»

کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود و ضمن پایین آوردن ارزش دلار، خرید فلز زرد را برای دارندگان سایر ارزها ارزان تر می کند.

همچنین روز جمعه آماری های ناامید کننده از اقتصاد آمریکا با مجموعه ای از گزارش های ضعیف اقتصادی از چین و اروپا همراه بوده است. این آمارها و گزارش ها موجب شده تا طلا تقویت شود.

آلاسدایر مکلئود تحلیلگر بازار طلا گفت: «رشد اقتصاد جهان به سرعت در حال کند شدن است و بنابراین سیاست های پولی در همه جای جهان انبساطی تر خواهد شد. بنابراین چشم انداز اقتصاد جهان تورمی تر خواهد شد و این به تقویت طلا کمک خواهد کرد.»

خبرگزاری شینهوا گزارش داده که 2 اقتصاد بزرگ جهان اجماعی اصولی بر سر حل مسائل کلیدی در جریان مذاکرات تجاری اخیر دست یافته اند. مذاکرات تجاری آمریکا و چین هفته آینده در واشنگتن ادامه خواهد یافت.افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری