قیمت نفت در بالاترین سطح 4 ماه اخیر/ نفت برنت در مرز 68 دلار

پنجشنبه ، ۲۳ اسفند ۱۳۹۷-۱۰:۰۸
Cinque Terre

به گزارش رویترز،  کاهش غیرمنتظره ذخایر و تولید نفت خام آمریکا نیز از عوامل اصلی رشد قیمت نفت بوده است. 

در هفتة منتهی به 8 مارس، ذخایر تجاری نفتخام آمریکا بر خلاف انتظار تحلیلگران، 9/3 بشکه کاهش یافت. ذخایر بنزین نیز به میزان قابل توجه 6/4 میلیون بشکه کاهش ولی ذخایر فراورده¬های میان تقطیر 400 هزار بشکه افزایش یافت. در هفتة گذشته میانگین تولید و صادرات این کشور 12 و 5/2 میلیون بشکه/روز بوده که نشانگر 100 و 300 هزار بشکه/روز کاهش هفتگی است. 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز تا 67 دلار و 80 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از ابتدای سال 2019 تاکنون بود. این رقم بالاترین قیمت ثبت شده از نوامبر 2018 تاکنون بوده است.


بنجامین لو، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «کاهش ذخایر نفت جهان در نتیجه پایین آمدن تولید اوپک... و همچنین تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا موجب شده تا قیمت نفت تقویت شود.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و برخی دیگر از تولید کنندگان از جمله روسیه از ابتدای امسال و با هدف رشد قیمت ها اقدام به کاهش تولید نفت خود کرده اند.

در ونزوئلا، تولید و صادرات نفت به دلیل بحران سیاسی و اقتصادی که قطع گسترده برق را به دنبال داشته مختل شده است. واشنگتن شرکت های آمریکایی را از خرید نفت ونزوئلا منع کرده است.

در همین حال، منابع اگاه گفته اند، آمریکا قصد دارد صادرات نفت ایران را از ماه می حدود 20 درصد دیگر کاهش دهد و به زیر یک میلیون بشکه در روز برساند. این بدان معناست که آمریکا مشتریان نفت ایران را وادار خواهد ساخت تا خرید نفت از تهران را باز هم کاهش دهند.

 افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری