قیمت انواع محصولات کشاورزی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران

دوشنبه ، ۲۷ اسفند ۱۳۹۷-۱۶:۰۹
Cinque Terre

امروز نماینده جهاد کشاورزی تهران، کارشناس اتحاد فروشندگان میوه و سبزیجات تهران، کارشناس اتحادیه بارفروشان، مسئول واحد بازرسی و نظارت اصناف میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران، در دو روز مانده به عید قیمت عمده‌فروشی محصولات کشاورزی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران را تعیین و طی صورت جلسه‌ای اعلام کردند. این قیمت‌ها از امروز ۲۷ اسفند تا ۵ فروردین معتبر است و در میدان میوه و تره‌بار مرکزی تهران به فروش می‌رود.

قیمت میوه‌هایی که معمولا در ایام عید مصرف می‌شود به این شرح است، هر کیلو انار ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان تعیین شده و انار ممتاز هم کیلویی ۱۰ هزار تومان اعلام شده است. پرتقال تامسون شمال کیلویی ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است و قیمت پرتقال ممتاز هم ۶۵۰۰ تومان تعیین شده است. هر کیلو پرتقال جنوب ۵ تا ۷ هزار و پرتقال ممتاز درجه یک ۱۰ هزار تومان است. پرتقال خونی جنوب ۵ تا ۷ هزار تومان و پرتقال خونی شمال ۴ تا ۶ هزار تومان و پرتقال رسمی شمال ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان کشف قیمت شده است.

همچنین هر کیلو لیمو شیرین ۳ تا ۴ هزار تومان و موز ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. نارنگی بندری بین ۹۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان، نارنگی پیچ ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان و نارنگی تانجلو ۴ تا ۵ هزار تومان و نارنگی تخم پاکستانی ۶ تا ۸ هزار تومان کشف قیمت شده است.

 

در این صورت جلسه عنوان شده است قیمت‌های عمده‌فروشی فوق به منظور نظارت و کنترل قیمت عمده و خرده‌فروشی رصد و تعیین شده و به منزله خرید از تولیدکننده نیست. قیمت‌های مذکور بر اساس استعلام روزانه بارفروشان معتمد میدان مرکزی میوه و تره بار تهران و اعمال نظر کارشناسان اتحادیه بارفروشان جهاد کشاورزی و اتحادیه فروشندگان میوه و سبزیجات تهران کشف شده و به تأیید مسئول واحد بازرسی و نظارت اصناف میدان مرکزی میوه و تره بار تهران رسیده است.

نرخ های اعلام شده باید از سوی تمام فروشندگان عمده،‌صاحبان حجره و همکاران صنفی رعایت و در فاکتور فروش معتبر درج شود.

فروشندگان باید فاکتور سربرگ‌دار به نام صاحب حجره پس از مهر و امضا به خریدار تحویل دهند. بارفروشان و میوه‌فروشان می‌توانند جهت دریافت نرخ نامه یا استعلام قیمت با اتحادیه متبوع خود ارتباط برقرار کنند و تلفن‌های ضروری ۵۵۰۲۹۲۶۸ اتحادیه بارفروشان، ۵۵۰۲۹۵۰۹ و ۱۲۴ بازرسی و نظارت میدان مرکزی میوه و تره بار تهران اعلام شده است.

در توضیح نرخ ممتاز که در این صورت جلسه ذکر شده آمده‌ است این نرخ مربوط به میوه و تره بار دست‌چین شده و لوکس می‌باشد.

 

منبع:فارس


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

در حال بارگذاری