کاهش قیمت طلا، سکه در روز سه‌شنبه / رفت و برگشت دلار به کانال ۱۳ هزار

سه شنبه ، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸-۱۹:۳۲
#

به گزارش لایودیتا، نرخ طلا و سکه در روز سه شنبه روند کاهشی داشت.

در لحظه انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۴۹۵ هزار تومان (کاهش ۳۰ هزار تومانی نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و ۳۶۰ هزار تومان (۴۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) است.

همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۵۱۰ هزار تومان ، ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت یک میلیون و ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان  و ارزش هر اونس طلای جهانی نیز ۱۳۲۴.۰۲ دلار (۱۶.۹۸ دلار کاهش نسبت به دیروز) است.

دلار صعودی شد

اما پس از چندین روز کاهش قیمت در بازار ارز، بازار امروز بار دیگر روند صعودی به خود گرفت و قیمت‌ها افزایش یافت.

بانک‌ها امروز (۲۱ خرداد) قیمت ارز را نسبت به روز گذشته افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که روز گذشته ۱۲ هزار و ۳۸۲ تومان بود، امروز به ۱۲ هزار و ۷۲۲ تومان رسیده است.

همچنین قیمت خرید یورو نسبت به روز گذشته با افزایش همراه شد و شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۳۹۴ تومان می‌خرند که قیمت این ارز نیز افزایش یافته است.

هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۱۳۴ تومان خریداری می‌شود.

قیمت ارز مسافرتی

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۵ هزار و ۱۱۷ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۴۵۰ تومان می‌رسد.

رفت و برگشت دلار به کانال ۱۳ هزار تومان

صرافی‌های مجاز بانک مرکزی در ابتدای امروز قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۳۰۰ تومان افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۳ هزار تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. اما در ادامه روز نرخ ارز در صرافی های بانکی روند کاهشی به خود گرفت و مجددا به کانال ۱۲ هزار تومان افت کرد. در پایان معاملات امروز صرافی ها نرخ فروش دلار را ۱۲ هزار و  ۹۰۰ و نرخ فروش یورو را ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کردند که نسبت به آخرین قیمت روز قبل ۵۰ تومان افزایش داشت. افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#