کاهش قیمت طلا، سکه و ارز در اولین روز تابستان

شنبه ، ۱ تیر ۱۳۹۸-۱۶:۲۶
#

باوجود افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی، بازار سکه و طلا در کشور به دلیل کاهش نرخ ارز هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد. صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نرخ ارز را نسبت به هفته گذشته ۲۰۰ تومان کاهش دادند. 

به گزارش لایودیتا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۶ امروز (شنبه) با ۷۰ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۲ هزار تومان قیمت دارد.

امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۲۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی در روز جمعه به ۱۴۰۰ دلار رسید.

کاهش نرخ خرید ارز توسط بانکها

بانک‌ها امروز (یکم تیر) قیمت ارز را نسبت به هفته گذشته کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که روز چهارشنبه هفته گذشته ۱۲ هزار و ۷۷۰ تومان بود، امروز با اندکی افزایش به ۱۲ هزار و ۷۹۲ تومان رسیده است.

همچنین شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۳۱۸ تومان می‌خرند که قیمت این ارز نیز تقریباً ثابت بوده است.

هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۷۲ تومان خریداری می‌شود.

نرخ ارز مسافرتی

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۵ هزار و ۳۵ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان می‌رسد.

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی و بازار

صرافی‌های مجاز بانک مرکزی تا ساعت ۱۶:۱۵ امروز قیمت ارز را نسبت به هفته گذشته ۲۰۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار تومان است.

این صرافی‌ها همچنین، امروز هر یورو را به قیمت ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان می‌خرند و ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشند که این نرخ‌ها نیز نسبت به پنجشنبه گذشته ۲۰۰ تومان کاهش داشته است.

نرخ دلار آزاد نیز هم اکنون ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می شود که با ۲۵۰ تومان کاهش نسبت به پنجشنبه مواجه بوده است 


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#