قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه / سقوط سکه به کانال پایین تر

شنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۸-۱۸:۴۴
#

بازار طلا، سکه و ارز نخستین روز هفته را در مسیر کاهشی آغاز کرد و قیمتها نسبت به هفته گذشته با کاهش شدید مواجه شدند.

به گزارش لایودیتا تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز شنبه ۲۲ تیر، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۱۴۵ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۳۷۵ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار نیز ۴۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد.

امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۲۸۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۷۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۴۱۵ دلار رسیده است.

دلار چند؟

امروز قیمت یورو و دلار در صرافی‌های مجاز کاهش یافت و ارز مسافرتی نیز ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

 بانک‌ها امروز (۲۲ تیر) قیمت دلار را نسبت به هفته گذشته کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که چهارشنبه گذشته ۱۲ هزار و ۳۸۲ تومان بود، امروز ۱۲ هزار و ۳۳۳ تومان خریداری شد.

شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۹۰۶ تومان می‌خرند که قیمت این ارز اندکی افزایش قیمت داشته است.

هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۵ هزار و ۵۲۴ تومان خریداری می‌شود.

نرخ ارز مسافرتی

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۶۰۵ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان می‌رسد.

کاهش ۱۵۰ تومانی نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به هفته گذشته ۱۵۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است که حدودا با نرخ فروش نقدی دلار بازار آزاد برابر است.

این صرافی‌ها همچنین، امروز هر یورو را به قیمت ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان می‌خرند و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند که نسبت به چهارشنبه گذشته ۱۵۰ تومان کاهش یافته است.


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#