افت یک درصدی قیمت جهانی طلا در روز جمعه

شنبه ، ۱۶ شهریور ۱۳۹۸-۱۵:۴۱
#

به گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات روز جمعه یک درصد کاهش یافت.

گزارش ماهانه استخدام وزارت کار آمریکا نشان داد رشد فرصت‌های شغلی در ماه اگوست در این کشور بیش از انتظار کاهش یافته است.

جرمی پاول رئیس فدرال رزرو گزارش فرصت‌‌های شغلی را با یک بازار کار تقریبا قوی سازگار دانست و اضافه کرد که علی‌رغم بلاتکلیفی‌های تجاری، وی رکود امریکا را پیش‌بینی نمی‌کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «فروش یک‌جای طلا در بازار بیشتر به علت لحن خوش‌بین پاول بود. وی اشاره کرد اقتصاد آمریکا هنوز به خوبی عمل می‌کند. بازارها انتظار داشتند سخنرانی وی اندکی ملایم باشد.»

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 12.23 دلار کاهش 1506.82 دلار فروخته شد.

مویا گفت: «در مجموع، چشم‌انداز بلندمدت طلا همچنان قوی است و به علت تصمیمات در مورد نرخ بهره در نیمه ماه سپتامبر، اندکی پرنوسان خواهد بود.»

«دلیل اصلی که طلا همچنان قوی خواهد بود، محرک‌ها فدرال رزرو و بانک مرکزی چین است. سرمایه‌گذاران انتظار کاهش 0.50 درصدی نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر فدرال رزرو را ندارند اما انتظار دارند که صحبت‌هایی در مورد آن صورت گیرد.»

به گفته تحلیلگران، بلاتکلیفی مذاکرات آمریکا و چین و  نگرانی‌ها در مورد کاهش رشد اقتصادی جهان تقویت‌کننده قیمت طلا بوده است.

با این حال، ازسرگیری برنامه‌ریزی شده مذاکرات میان واشنگتن و پکن و تقویت آمارهای اقتصادی آمریکا در روز پنج‌شنبه، دوباره اشتها برای دارایی‌ها پرریسک را برانگیخت و سبب کاهش بیش از 2 درصدی قیمت طلا در جلسه گذشته شد.

فارس


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#