قیمت طلا کاهش یافت/ سرمایه‌گذاران فلز زرد در انتظار نتیجه جنگ تجاری چین و آمریکا

پنجشنبه ، ۲۱ آذر ۱۳۹۸-۱۹:۰۶
#

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا کاهش داشت و هر اونس از این فلز با 50 سنت کاهش به قیمت 1474 دلار و 10 سنت معامله شد.
قیمت این فلز در کمترین زمان 1471.6 دلار و در بیشترین زمان 1476 دلار معامله شد.قیمت فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته 18.4 دلار و نسبت به یک سال گذشته 229.10 دلار افزایش داشت.
در گروه سایر فلزات گران‌بها هم نقره کاهش یک سنتی داشت و هر اونس از این فلز به قیمت 16.83 دلار به فروش رفت.فلزات گران‌بهای پلاتینیوم و پالادیوم هم افزایش‌هایی به ترتیب 4 و 18 دلار را داشتند. 
رویترز نوشت: قیمت طلا در روز پنج‌شنبه تغییر اندکی داشت چرا که سرمایه‌گذاران در انتظار هستند که آیا آمریکا تعرفه‌های جدیدی را روی کالاهای چینی در پایان این هفته اعمال خواهند کرد؟
اما در این میان فلز پالادیوم همچنان به رکودزنی‌های گذشته خود به دلیل ترس و نگرانی از تعمیق کسری عرضه ادامه داد. 
مسأله اساسی برای بسیاری از بازارها در کوتاه‌مدت این است که مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا سناریوی بدی را طی می‌کند و به نتیجه رسیدن این توافق بسیار طولانی شده است.
«مایکل مکارسی» تحلیلگر ارشد بازار معتقد است اگر روز یکشنبه تعرفه‌های جدیدی از سوی آمریکا اعمال شود می‌تواند یک برگ برنده‌ برای بازار طلا باشد.
برخی مواقع شمش به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین در مواقعی که تنش‌های سیاسی و اقتصادی رخ می‌دهد استفاده می‌شود. 
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انتظار دارد که با مشاوران ارشد تجاری امروز پنج‌شنبه دیداری درباره برنامه تعرفه‌گذاری که برای 15 دسامبر برنامه ریزی شده داشته باشد. 
قرار است روی 160 میلیارد دلار کالاهای چینی تا سه روز دیگر از سوی آمریکا تعرفه‌گذاری شود. 


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#