دولت و کنگره آمریکا بر سر بسته محرک اقتصادی 2 تریلیون دلاری به توافق رسیدند

چهارشنبه ، ۶ فروردین ۱۳۹۹-۱۱:۴۳
#

یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفت، سناتورها و مقامات دولت ترامپ به توافقی بر سر بسته محرک اقتصادی 2 تریلیون دلاری جهت کاهش اثرات منفی ویروس کرونا دست یافته اند.

به گزارش رویترز، اریک اولاند یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفت، سناتورها و مقامات دولت ترامپ به توافقی بر سر بسته محرک اقتصادی 2 تریلیون دلاری جهت کاهش اثرات منفی ویروس کرونا دست یافته اند.

اولاند پس از چند روز مذاکره بر سر این بسته مالی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «ما به توافق رسیده ایم.»

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا نیز قرار است به زودی در صحن سنا در این باره سخنرانی کند. متن توافق احتمالا تا اواخر امروز منتشر خواهد شد. بر اساس این بسته مالی، 500 میلیارد دلار اعتبار برای کمک به صنایع آسیب دیده اختصاص می یابد و رقم مشابهی نیز صرف پرداخت 3 هزار دلار یارانه نقدی به میلیون ها خانواده آمریکایی خواهد شد. همچنین قرار است 350 میلیارد دلار وام به کسب و کارهای کوچک و 250 میلیارد دلار کمک به بیکاران و 75 میلیارد دلار به بیمارستان ها اختصاص یابد.

هدف از تزریق این بسته بزرگ مالی کاستن از تاثیرات مخرب اقتصادی شیوع ویروس کروناست که تاکنون بیش از 660 نفر را در آمریکا به کام مرگ کشانده و بیش از 50 هزار نفر را مبتلا نموده است. شیوع ویروس کرونا همچنین موجب تعطیلی گسترده کسب و کارها، خانه نشین شدن میلیون ها نفر نیروی کار و صدور دستور ماندن در خانه برای حدود یک سوم از جمعیت آمریکا شده است.

رقم این بسته محرک اقتصادی از مجموع هزینه های دفاعی، تحقیقات علمی، ساخت و ساز جاده و دیگر برنامه های صلاحدیدی دولت آمریکا فراتر می رود.

تسنیم


افق متال
کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#