رشد ۱۰ دلاری قیمت جهانی طلا

سه شنبه ، ۲۳ دی ۱۳۹۹-۱۳:۰۰
#

به گزارش رویترز، به دنبال آشفتگی سیاسی در واشنگتن و روند کند واکسیناسیون کرونا در جهان قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود، هرچند تقویت دلار و بالا رفتن سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر انس طلا امروز با 0/86 درصد افزایش به 1859 دلار و 83 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.45 درصد رشد به 1859 دلار و 20 سنت رسید.

در حالی که دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش برای استیضاح ترامپ به دلیل حمایت از حمله کنندگان به ساختمان کنگره هستند، ارزش سهام در بازارهای آسیایی شاهد افت بوده است.

نیکولاس فراپل تحلیلگر بازار طلا در موسسه ای بی سی بولیون گفت: «تصویر کلی بازار طلا همچنان افزایشی است... در کوتاه مدت قیمت طلا در برابر تقویت دلار و افزایش سوددهی اوراق قرضه آسیب پذیر است، اما به نظر می رسد که در سطح 1830 دلار از یک پشتیبانی فنی قابل قبول برخوردار گشته و ممکن است در آینده از این سطح بالاتر برود.»

میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا همچنان در بالاترین سطح 10 ماه اخیر قرار دارد و این مسئله سبب رشد ارزش دلار و گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

بالا رفتن سود اوراق قرضه همچنین سبب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود. آمارجهانی ابتلا به کرونا به بیش از 90 میلیون نفر رسیده و سرعت واکسیناسیون در بسیاری از کشورها کند است.

هووی لی اقتصاددان بانک او سی بی سی در این باره گفت: «به نظر می رسد که در حال حاضر پایین تر از رقم واقعی است. شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا به ما این واقعیت را یادآوری می کند که اگر مردم جهان به سرعت واکسینه نشوند، سال 2021 ممکن است تفاوت معناداری با سال 2020 نداشته باشد.»

انتهای پیام/


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#