روایت «العربیه» از محتوای پیش‌نویس قطعنامه تروئیکای اروپایی علیه ایران

چهارشنبه ، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹-۱۴:۳۶
#

 شبکه «العربیه» امروز (چهارشنبه) بخش‌هایی از پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی ارائه‌شده توسط تروئیکای اروپایی به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را منتشر کرد.

بر این اساس، در پیش‌نویس قطعنامه آمده است: «ما عمیقاً از اینکه ایران قصد دارد فعالیت‌های بازرسی [آژانس اتمی] را متوقف کند، نگران هستیم. بازرسی از تأسیسات [اتمی] ایران، برای بررسی پایبندی آن به توافق هسته‌ای، ضروری است».

به نوشته العربیه، تروئیکای اروپایی گفتند: «[بدون بازرسی‌ها] نمی‌توانیم از ماهیت صلح‌آمیز فعالیت‌های هسته‌ای ایران مطمئن شویم. از ایران می‌خواهیم که اقدامات ناقض توافق هسته‌ای را به عقب برگرداند».

کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه در ادامه این قطعنامه تاکید کردند که ایران باید با آژانس اتمی شفاف باشد.

 

 

«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه نیز روز گذشته گفته بود تروئیکای اروپایی در حال تلاش برای پیش بردن طرح آمریکا برای ارائه قطعنامه از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در انتقاد از ایران به دلیل کاهش همکاری‌ها هستند. 

دو روز پیش نیز «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی نشست خبری  بعد از جلسه شورای حکام، با تاکید بر لزوم تداوم فعالیت‌های نظارتی بر تأسیسات اتمی ایران، گفت بازرسی‌ها از ایران نباید به عنوان برگ چانه‌زنی دیپلماتیک استفاده شود. 


 

 

انتهای پیام/


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#