کشتی آرای: بازار طلا هنوز داغ نشده/ حباب سکه کم شد

یکشنبه ، ۱۵ فروردین ۱۴۰۰-۱۵:۴۲
#

کشتی آرای ضمن تشریح آخرین وضعیت بازار طلا و سکه از کاهش 200 هزار تومانی حباب سکه خبر داد و گفت: قیمت سکه طرح جدید و قدیم نسبت به هفته دوم تعطیلات نوروز 500 هزار تومان کاهش یافته است.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت فعلی بازار طلا و سکه اظهار داشت: از دیروز با توجه به مباحث سیاسی، هسته ای، برجام و ... شوک قیمتی در بازار ارز داشتیم که همین موضوع باعث کاهش و سکه شد.

وی با بیان اینکه کاهش هزار تومانی قیمت دلار  باعث کاهش 500 هزار تومانی سکه شد، تصریح کرد: این درحالی است که تقاضایی در بازار وجود ندارد و داد و ستدی نداریم.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه کاهش قیمت ارزعامل اصلی کاهش قیمت طلا  و سکه است، افزود: در هفته دوم تعطیلات نوروز، قیمت هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون 100 هزار تومان رسیده بود ولی از دیروز با کاهش قیمت ارز، هر گرم طلا  نیز با کاهش 50 هزار تومانی همراه شده و با قیمت یک میلیون و 50 هزار تومان معامله می‌شود.

کشتی آرای با اشاره به اینکه بازار هنوز داغ نشده و روال معمول نیز از سرگرفته نشده است درباره حباب سکه گفت: همزمان با کاهش تقاضا، حباب سکه نیز کاهش یافته است، حباب سکه با 200 هزار تومان کاهش به 350 هزار تومان رسیده است.

 


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#