واکنش ظریف به سخنان رهبر انقلاب: بسیار متاسفم

یکشنبه ، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰-۲۳:۰۱
#

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به صحبت‌های امروز مقام معظم رهبری در مورد فایل منتشرشده از صحبت‌های وی مطلبی را منتشر کرد.

متن پست اینستاگرامی محمدجواد ظریف به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

حسبنا الله و نعم الوکیل، نعم المولی و نعم النصیر

بیانات مشفقانه مقام معظم رهبری همچون همیشه برای من و همکارانم ختم کلام و نقطه پایانی برای بحث‌های کارشناسی است.

به عنوان یک کارگزار و پژوهشگر روابط خارجی، همواره باور داشته‌ام برای قوام این مرز و بوم خدایی، سیاست خارجی باید موضوع وفاق و انسجام ملی باشد و از بالاترین سطح مدیریت و هدایت شود و بر این اساس پیروی از نظرات و تصمیمات رهبری ضرورتی غیرقابل انکار برای سیاست خارجی است.

بسیار متأسفم که برخی نقطه‌نظرات شخصی که صرفا برای انتقال صادقانه تجربیات و بدون قصدی برای انتشار بیان شده بود، دزدانه منتشر و به صورت گزینشی مورد بهره‌برداری و دستمایه خصومت‌ورزی بدخواهان کشور و مردم و انقلاب گردید و اسباب تکدر خاطر شریف مقام معظم رهبری را فراهم آورد.

امیدوارم به یاری خدا اینجانب و همکارانم بتوانیم در کنار دیگر خدمتگزاران در اجرای بی‌کم و کاست منویات مقام معظم رهبری برای پیشرفت ایران عزیزمان یکدل و یکصدا کوشا باشیم.»

امروز ‌رهبر انقلاب در بیاناتی اعلام نمود این روزها از بعضی مسئولان حرف‌هایی شنیده شد که مایه تعجب و تاسف بود. بعضی از آنها تکرار حرف‌های خصمانه امریکاست. شهید سلیمانی را بخاطر نفوذ معنوی جمهوری اسلامی به شهادت رساندند. نباید حرفی بزنیم که تداعی کند حرف آنها را تکرار می‌کنیم. سیاست کشور از انواع برنامه‌ها تشکیل شده و همه با هم باید پیش بروند. نفی هر بخش، خطای بزرگی است که از مسئول جمهوری اسلامی نباید سر بزند. ایشان در ادامه نیروی قدس را بزرگترین عامل موثر در جلوگیری از دیپلماسی منفعل در منطقه غرب آسیا معرفی کردند. ایشان در ادامه بیان کردند که غربی‌ها تمایل دارند سیاست خارجی کشور زیر پرچم آنها باشد. سیاست خارجی در هیچ جای دنیا توسط وزارت خارجه تعیین نمی‌شود و مجامع بالادستی سیاستگذاری می‌کنند. وزارت خارجه مجری است. نباید جوری حرف بزنیم که دشمن را شاد کنیم. ایسنا


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#