پیش بینی افزایش قیمت نفت به ۸۰ دلار در سال جاری

چهارشنبه ، ۳۰ تیر ۱۴۰۰-۰۹:۴۹
#

 پیش‌بینی بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز برای افزایش قیمت نفت خام برنت تا 80 دلار در هر بشکه در تابستان جاری با وجود توافق جدید اوپک پلاس تغییری نکرده است. بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز آمریکا اعلام کرد با وجود توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید، همچنان انتظار دارد قیمت نفت در تابستان به 80 دلار در هر بشکه برسد و این توافق تغییری در این پیش‌بینی ایجاد نکرده است.

 ائتلاف اوپک پلاس که از سازمان کشورهای صادر کننده نفت، روسیه و سایر تولیدکنندگان تشکیل شده، در روز یکشنبه برای افزایش عرضه نفت از ماه اوت به توافق رسید تا روند افزایش قیمت نفت را که به بالاترین رقم طی دو سال و نیم گذشته رسیده است، متوقف کند.

 گلدمن ساچز در یادداشت خود آورده است:«این توافق بر دو نکته مهم تاکید دارد: افزایش متعادل تولید که باعث ادامه کسری نفت در بازار در ماه‌های آینده می شود و توصیه برای ظرفیت بالاتر تولید که طی سالهای آینده با توجه به کمبود سرمایه‌گذاری، مورد نیاز خواهد بود».

 گلدمن اعلام کرد توافق اوپک پلاس 2 دلار در هر بشکه به پیش‌بینی آن برای نفت 80 دلار در تابستان اضافه می‌کند و قیمت نفت در سال آینده میلادی هم 5 دلار بیشتر از پیش‌بینی 75 دلار در هر بشکه قبلی خواهد بود.

 این بانک سرمایه‌گذاری انتظار دارد قیمت نفت در هفته های آینده به خاطر خطر کرونای دلتا و سرعت پایین افزایش عرضه در نتیجه افزایش اخیر در میزان حمل و نقل جاده‌ای، نوسان داشته باشد.

 قیمت نفت بیش از یک دلار در هر بشکه در روز دوشنبه به دنبال توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید پایین آمد و نگرانی در مورد مازاد عرضه را در بحبوحه‌ افزایش موارد ابتلا به کرونا بالا برد.

 تسنیم


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#