بازار خودروهای خارجی در رکود کامل فرو رفت/خریداران در انتظار کاهش قیمت

دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰-۰۸:۰۷
#

به گزارش لایودیتا به نقل از ایرنا، امروز خریداران و فروشندگان خودروهای خارجی دست از خرید و فروش کشیده‌اند و بازار به نوعی منتظر تصمیم نهایی مجلس است.

برخی کارشناسان معتقدند: تاثیر این صحبت‌ها این است که بازار همچنان در شرایط رکود و عدم فعالیت باقی می‌ماند، اما اگر طرح آزادسازی اجازه داده شود، می‌تواند به تغییر شدید شرایط فعلی بازار بیانجامد.

«کوروش طواحن» نمایشگاه‌دار خودروهای خارجی در شمال پایتخت در این زمینه معتقد است: با توجه به اینکه عمده خودروهای خارجی موجود در بازار از مدل ۲۰۱۷ و در اندک مواردی مدل ۲۰۱۸ هستند، ورود خودروهای جدید می‌تواند به شکست شدید قیمت‌ها در این مدل‌ها بیانجامد.

وی به ایرنا گفت: در این صورت و به شرط اینکه نرخ دلار به کانال‌های بالاتر صعود نکند، کاهش قیمت بین ۲۰ تا حتی ۵۰ درصد در خودروهای خارجی مدل ۲۰۱۸ و پایین‌تر محتمل است.

به گزارش ایرنا، بررسی سایت‌های خودرویی و فضای مجازی در روز جاری حاکی از قیمت یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومانی رنو تالیسمان مدل ۲۰۱۸ با ۱۵ هزار کیلومتر کارکرد، ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی سانتافه سفید رنگ مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر، سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی فولکس واگن تیگوان مدل ۲۰۱۸ صفر کیلومتر و سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی لکسوس NX هیبریدی ۳۰۰ h است.

همچنین امروز هر دستگاه بنز کلاس E۲۰۰ حدود ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، بی. ام. و X۴ مدل ۲۰۱۷ با ۴۰ هزار کیلومتر کارکرد به چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و هر دستگاه بی. ام. و سری i مدل ۲۰۱۶ با سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر کارکرد به ۱۱ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شد.

یک فعال دیگر بازار خودرو نیز در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در صورت باز شدن درهای کشور به روی واردات، باید مراقب بود مشکلاتی که در گذشته در این شرایط داشتیم دوباره تجربه نشود.

وی ادامه‌داد: در گذشته شاهد بودیم برخی با جمع‌آوری شناسنامه از دیگران، به واردات تعداد زیادی خودرو اقدام می‌کردند یا تحت تاثیر تقاضای زیاد، قیمت خودرو در کشورهای همجوار افزایش می‌یافت که امید می‌رود این شرایط مدیریت شود.


البته با وجود رکود در بازار خودروهای خارجی همچنان مانور قیمتی در خودروهای داخلی وجود دارد، به نحوی که پراید 111 با قیمت 155 میلیون تومان و پژو 206تیپ دو با قیمت 251 میلیون تومان و پژو پارس سال 273 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.
همچنین پراید 151 با قیمت 154 میلیون تومان، پژو 2-6 تیپ پنج با قیمت 304 میلیون تومان، پژو 207 اتوماتیک 433 میلیون تومان، کوئیک دنده ای 173 میلیون تومان، ساینا 160 میلیون تومان و سمند ال ایکس 247 میلیون تومان خرید و فروش می شود.
علاوه براین تیبادو 159 میلیون تومان، دنا توربو پلاس 433 میلیون تومان، سمند ای اف سون 263 میلیون تومان، رانا پلاس 273 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#