کاهش قیمت نفت با عقب نشینی اروپا از تحریم نفتی روسیه

چهارشنبه ، ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱-۰۹:۲۴
#

به‌گزارش رویترز قیمت نفت که دیروز بیش از 3 دلار کاهش یافته‌ بود در ادامه امروز معاملات، روندی صعودی را در پیش گرفت. نگرانی در مورد تقاضا در نتیجه رکود اقتصاد و عقب نشینی اروپا از تحریم نفتی روسیه باعث سقوط قیمت نفت به حدود 100 دلار در روز گذشته شده بود اما با انتشار آمار امیداورکننده از چین قیمت نفت رو به افزایش گذاشت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1.8 درصد افزایش به 104 دلار و 30 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1.68 درصد افزایش 101 دلار و 44 سنت معامله شد.

دولت چین اعلام کرد تعداد مبتلایان جدید کرونا در شانگهای طی روز سه شنبه 51 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر کمیسیون اتحادیه اروپا رأی‌گیری در مورد پیشنهاد تحریم نفتی روسیه را به تاخیر انداخته‌است. مجارستان همچنان مخالف این اقدام است و سایر کشورهای اروپایی هم ابراز نگرانی کرده‌اند که اقتصادهایشان با تحریم نفت روسیه با مشکلات بیشتری مواجه می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند بازار نفت به‌شدت به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه و همچنین به وضعیت شیوع کرونا در چین وابسته شده‌است.

شاخص سهام وال‌استریت در معاملات بی‌ثبات روز سه‌شنبه به‌خاطر نگرانی در مورد سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی و کند شدن روند رشد اقتصاد، بازهم سقوط کرد.

ارزش دلار در روز سه‌شنبه به بالاترین رقم طی دو دهه گذشته رسید. به‌این‌ترتیب، خرید نفت خام برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌شود.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#