آمریکا از طرح خود برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌های روسیه خبر داد

شنبه ، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱-۱۴:۴۳
#

وزارت خزانه داری آمریکا به منظور جلوگیری از دورزدن تحریم های روسیه از برنامه خود موسوم به "استراتژی مالی غیرقانونی ملی 2022" خبر داد.

وزارت خزانه داری آمریکا از برنامه خود موسوم به "استراتژی مالی غیرقانونی ملی 2022" خبر داد برنامه‌ای که هدف ویژه آن جلوگیری از دورزدن تحریم های روسیه اجرا خواهد شد.

بر اساس این سند، اقدامات آمریکا شامل تلاش هایی برای کاهش "محرمانه بودن امور مالی شرکت‌های برون مرزی" و "ایجاد یک سیستم ثبت مالکیت برای محدود کردن توانایی بازیگران غیرقانونی در پنهان کردن هویت خود از طریق شرکت های صوری و خرید املاک و مستغلات" خواهد بود.

در توضیحات این استراتژی آمده است: مقامات ایالات متحده همچنین "در بستن شکاف های قانونی و نظارتی که به مجرمان و سایر بازیگران غیرقانونی اجازه می دهد وجوه و دارایی های ایالات متحده را به طور ناشناس خریداری کنند" و "به هماهنگی عملیاتی دوجانبه و چندجانبه و تبادل اطلاعات با شرکای خارجی کلیدی ادامه خواهند داد."

علاوه بر این، اقداماتی برای "ادامه شناسایی و توقیف دارایی های ایالات متحده که تحت مالکیت یا کنترل روس های تحریم شده هستند،" انجام خواهد شد.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، "نخبگان و الیگارش‌های تحریم شده روسیه و نمایندگان آن‌ها" به دنبال مخفی کردن حساب‌های بانکی، اوراق بهادار، املاک، طلا و سایر دارایی‌ها و در عین حال فرار از تحریم‌ها هستند.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#