سقوط قیمت نفت با فشاربایدن/ برنت 110 دلاری شد

چهارشنبه ، ۱ تیر ۱۴۰۱-۰۸:۳۸
#

قیمت هر بشکه نفت برنت صبح امروز با حدود 4 دلار کاهش به کانال 110 دلاری سقوط کرد

قیمت نفت در اولین ساعات معاملات در روز چهارشنبه به‌خاطر تاکید جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بر پایین آوردن قیمت سوخت کاهش یافت. بایدن بر شرکت‌های بزرگ نفت آمریکا فشار آورده که به کاهش هزینه سوخت برای رانندگان طی فصل اوج تقاضا در تابستان کمک کنند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال صبح امروز با حدود 4 دلار کاهش به 110 دلار و 88 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم سقوط کرد و به 105 دلار و 77 سنت رسید.

در شرایطی که آمریکا درگیر بالا رفتن قیمت بنزین و تورم است، رئیس‌جمهور این کشور خواستار برداشته شدن موقتی 18.4 سنت مالیات بر هر گالن بنزین شده‌است.

7 شرکت بزرگ نفت آمریکا که تحت فشار کاخ‌سفید برای پایین آوردن قیمت سوخت در بحبوحه سوددهی بالایشان قرار دارند، در روز پنجشنبه با بایدن دیدار می‌کنند.

مایکل ورث، مدیر عامل شرکت شورون در روز سه‌شنبه گفت انتقاد از صنعت نفت راه پایین آوردن قیمت سوخت نیست.

وی در نامه‌ای خطاب به بایدن گفت:«این اقدامات کمکی به رفع چالش‌های موجود نمی‌کند». بایدن هم در پاسخ به این نامه تأکید کرد صنعت نفت بیش‌از اندازه حساس‌شده است.

علی‌رغم نگرانی در مورد تورم بالا، تقاضا برای سوخت روبه‌افزایش بوده و به سطح قبل‌از بحران کرونا بازمی‌گردد. در این شرایط به‌نظر نمی‌رسد عرضه بتواند پاسخ‌گوی تقاضا باشد.
تحریم‌های اروپا علیه روسیه به‌خاطر حمله این کشور به اوکراین هنوز اجرایی نشده‌اند و این به‌معنای کاهش بیشتر عرضه نفت در بازار است.   


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#