موافقت سران گروه هفت با بررسی تعیین سقف قیمت برای نفت و گاز روسیه

سه شنبه ، ۷ تیر ۱۴۰۱-۱۶:۲۱
#

رهبران گروه هفت با بررسی تعیین محدودیت های قیمتی برای واردات نفت و گاز روسیه به منظور محدود کردن درآمدهای مسکو موافقت کردند.

رویترز به نقل از مقامات این گروه نوشت، اتحادیه اروپا با شرکای بین المللی خود، راه هایی برای کاهش قیمت انرژی از جمله امکان سنجی اعمال محدودیت های موقتی قیمت واردات، را بررسی خواهد کرد.

این مقامات گفتند، (این محدودیت) شامل هم نفت و هم گاز می شود.

گروه 7 کشور ثروتمند در حال بحث و گفت و گو در مورد تعیین سقف قیمت جهانی انرژی روسیه به منظور جلوگیری از سود بردن مسکو از درگیر نظامی با اوکراین هستند؛ این جنگ قیمت نفت و گاز را به شدت افزایش داده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود در ماه ژوئن نوشت، با وجود اینکه تحریم ها حجم صادرات روسیه را کاهش داده اما درآمدهای صادرات نفت ایم کشور در ماه می افزایش یافته است.

آمریکا نخستین کشور بود که خواستار ایجاد سازوکاری برای محدود کردن قیمت هایی که سایر کشورها برای نفت روسیه می پردازند، شده بود.

ایده این طرح این است که خدمات مالی، بیمه و حمل و نقل محموله های نفتی را به سقف قیمت نفت روسیه گره بزند. بنابراین، اگر کشتیرانی یا واردکننده این خدمات را بخواهد، باید متعهد شود که نفت روسیه را با حداکثر قیمت تعیین شده فروخته شود.

نشست گروه جی 7 از 26 ژوئن تا 28 ژوئن (امروز) در آلمان برگزار می شود.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#