آیفون 14 بدون افزایش قیمت روانه بازار جهانی می‌شود

چهارشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱-۱۸:۰۰
#

آیفون 14 اپل با قیمتی کمتر از آن‌چه در شایعات اخیر اشاره شده است، به بازار عرضه خواهد شد و احتمالا این محصول با برچسب قیمتی مشابه آیفون 13 دردسترس قرار خواهد گرفت.

اخیراً شایعاتی مبنی بر آنکه قیمت سری آیفون 14 از 899 دلار آغاز می‌شود که نسبت به سری آیفون 13 حدود 100 دلار بیشتر است در گزارشات متفاوت منتشر شده است. اما گزارشات جدید حاکی از این است که آیفون 14 احتمالاً برچسب قیمتی نسل قبلی خود را همچنان حفظ خواهد کرد زیرا اپل تمایل دارد قیمت‌ها را پایین نگه‌ دارد.

اپل به‌زودی قصد دارد سری آیفون 14 را معرفی کند، درحالی‌که تاریخ رونمایی از این گوشی‌ها هنوز مشخص نشده است، همچنین برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند شرکت اپل قصد دارد سری آیفون 14 را با قیمتی بالاتر از سری آیفون 13 به‌فروش رساند. از آنجایی که عمدتاً مدل‌های نسل جدید گوشی‌های اپل 100 دلار نسبت به مدل‌های قبلی خود گران‌تر خواهند بود این الگوریتم قیمتی نیز برای مدل‌های آینده نیز پیش‌بینی می‌شود و  طبق این شایعات نیز، آیفون 14 با برچسب قیمت 899 دلار عرضه خواهد شد.

اما حالا گزارشی جدید منتشر شده است که نشان می‌دهد شایعات قبلی درمورد قیمت این محصولات احتمالاً نادرست بوده‌اند و شرکت اپل تصمیم دارد قیمت آیفون 14 را در سطح مدل‌های کنونی این محصول نگه‌ دارد تا بتواند در شرایط کنونی جهان و رکورد اقتصادی سرتاسری، همچنان فروش خوبی را تجربه کند.

همچنین باید توجه داشت که امسال شاهد معرفی نسخه‌ی مینی آیفون 14 نخواهیم بود و به‌همین‌دلیل افزایش قیمت مدل پایه‌ی آیفون‌های بعدی اپل به 899 دلار، نقطه‌ی ورود این سری را به‌میزان درخورتوجهی افزایش می‌دهد. اما طبق گزارشات جدید، آیفون 14 درست مثل آیفون 13 با قیمت 799 دلار عرضه خواهد شد.

همچنین درخصوص دیگر نسخه‌ها آیفون انتظار می‌رود آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرومکس به‌ترتیب با برچسب قیمت 1099 دلار و 1199 دلار درسترس مشتریان قرار گیرند.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#