صادرات مرغ و فرآودهای آن بعد از 6 سال به عراق آزاد شد

چهارشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۴۰۱-۱۸:۰۲
#

بعد از 6 سال که صادرات مرغ، پر مرغ، تخم مرغ، جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار به کشور عراق ممنوع شده بود، صادرات همه محصولات مرغداری به عراق آزاد شد.

به گزارش از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد آقامیری گفت: بعد از 6 سال که صادرات مرغ، پر مرغ، تخم مرغ، جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار به کشور عراق ممنوع شده بود، با پیگیری‌هایی که انجام داده ایم صادرات همه محصولات مرغداری به عراق آزاد شده است.

وی دلیل رفع ممنوعیت را سلامت فضای تولید طیور کشور خواند و گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته همکارانم، کشور ما سبزِ سبز است.

آقامیری با اشاره به مهار موفقیت آمیز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، گفت: دنبال این هستیم که پنج بیماری را به طور کامل ریشه کن کنیم و این امر مشارکت و کمک همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو یا    CCHF در ماه‌های اخیر، اظهار داشت: برای مقابله با این بیماری یک ستاد مرکزی تشکیل داده ایم و شیب افزایش مبتلایان بسیار کند شده است.

وی درباره جدیدترین آمار مبتلایان به تب کریمه کنگو گفت: نزدیک به60 نفر مبتلا به این بیماری داریم و متأسفانه پنج نفر بر اثر این بیماری فوت کرده اند.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#