گلدمن ساکس پیش‌بینی خود از قیمت نفت را پایین آورد

سه شنبه ، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱-۱۱:۳۹
#

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی خود از قیمت نفت خام برنت در سه‌ماهه فعلی را تا 110 دلار در هر بشکه پایین آورد.

به‌گزارش اویل پرایس، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی خود از قیمت نفت خام برنت در سه‌ماهه فعلی را تا 110 دلار در هر بشکه پایین آورد. این بانک قبلاً رقم 140 دلار را برای فصل تابستان پیش‌بینی کرده بود.

قیمت نفت در هفته‌های اخیر به‌خاطر نقدینگی پایین در تجارت و نگرانی‌های فزاینده پایین آمده‌است. این نگرانی‌ها شامل ترس از رکود اقتصاد دنیا، آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی در آمریکا، افزایش تولید نفت خام روسیه و قرنطینه‌های کرونایی در چین می‌شود.

این بانک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی خود از قیمت نفت در سه‌ماهه پایانی سال جاری میلادی را هم از 130 دلار تا 125 دلار پایین آورده‌است. اما همچنان تخمین می‌زند قیمت نفت در سال آینده میلادی حدود 125 دلار در هر بشکه باشد.

استراتژیست‌های گلدمن ساکس طی یادداشتی نوشتند:«ما عقیده داریم قیمت نفت علی‌رغم این شوک‌های منفی همچنان بالا خواهد بود. کسری عرضه در بازار نفت در ماه‌های اخیر بالاتر از حد انتظار بوده‌ و این شرایط ادامه خواهد داشت.

این بانک همواره در مورد قیمت نفت خوش‌بین بوده و این خوش‌بینی علی‌رغم کاهش اخیر قیمت نفت ادامه خواهد داشت.

تحلیلگران این بانک سرمایه‌گذاری عقیده دارند با توجه به ذخایر پایین نفتی و افزایش 500 هزار بشکه‌ای تولید عربستان و امارات، ذخایر مازاد کاهش چشمگیری خواهند یافت و قیمت‌ها بالا می‌روند.

قیمت نفت در اولین ساعات روز دوشنبه کاهش چشمگیری داشت و به 94 دلار در هر بشکه رسید. نفت آمریکا هم کمتر از 88 دلار معامله می‌شد.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#