پایین آمدن آب رودخانه راین رشد اقتصادی آلمان را کم می‌کند

پنجشنبه ، ۲۰ مرداد ۱۴۰۱-۰۹:۴۹
#

به گزارش رویترز، در حالی که اقتصاد آلمان با مشکلاتی نظیر رکود و کمبود حامل‌های انرژی مواجه است، شرکت‌های این کشور اخیرا با یک مشکل جدید کمبود بارش روبرو شده‌اند.

هفته‌هاست که دما در آلمان بالا رفته و در فصل تابستان شاهد کمتر شدن بارش در این کشور بوده‌ایم و همین امر سطح آب رودخانه راین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پایین آورده و باعث شده تا در حمل و نقل آبی این کشور مشکلات جدی ایجاد شود.

از یک طرف شاهد تاخیر در حمل محموله‌ها هستیم و از سوی دیگر کرایه حمل و نقل در این رودخانه مهم اروپایی پنج برابر شده است.

رودخانه راین که از رشته کوه‌های آلپ در سوئیس با عبور از مراکز صنعتی آلمان تا دریای شمال کشیده شده، یکی از اصلی‌ترین مسیر‌های حمل و نقل کالاهای اساسی از غلات گرفته تا محصولات پتروشیمی و ذغال سنگ در اروپا به شمار می‌رود.

کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی کرده‌اند که اختلال ایجادشده در حمل و نقل د راین رودخانه ناشی از پایین آمدن سطح آب راین می‌تواند نیم درصد از کل رشد اقتصادی آلمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای سال جاری کاهش دهد؛ به عنوان مثال بارج‌هایی که با طول 135 متر یا بیشتر سنگ آهن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از روتردام هلند بارزده و به فولادسازی‌ها در آلمان منتقل می‌کنند به خاطر پایین بودن سطح آب مجبور هستند فقط با 30 تا 40 درصد از ظرفیت خود بارگیری کنند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#