قیمت نفت 4.5 دلار کاهش یافت

دوشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۴۰۱-۱۴:۵۹
#

به گزارش رویترز، قیمت نفت برای دومین جلسه در معاملات امروز کاهش یافت زیرا آمارهای اقتصادی چین به عنوان دومین واردکننده بزرگ نفت در جهان، نگرانی در مورد تقاضا برای نفت را شعله‌ور کرده است. ضمن اینکه سخنان مثبت وزیرخارجه ایران در خصوص نزدیک بودن پایان مذاکرات احیای برجام نیز به تشدید افت قیمت نفت در ظهر روز دوشنبه کمک کرد.

 در عین حال، عربستان، بزرگ ترین صادرکننده نفت در جهان اعلام کرده که قصد دارد تا میزان تولید را افزایش دهد.

تا ظهر روز دوشنبه هر بشکه نفت برنت با 4 دلار و 30 سنت کاهش 93.66 دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 4 دلار و 38 سنت کاهش 87.71 دلار معامله شد.

نفت برنت روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی در هفته گذشته، 1.5 درصد کاهش قیمت را ثبت کرده بود. کاهش قیمت WTI نیز 2.4 درصد بود.

آمارهای دولتی نشان داد، اقتصاد چین به طرز غیرمنتظره ای در ماه جولای کند شده و تولید پالایشگاه ها به 12.53 میلیون بشکه در روز رسیده است که به کمترین میزان از مارس 2020 رسیده است.

هرون لین، اقتصاددان مودی گفت: «آمارهای رسمی نشان می دهد که تقاضا برای نفت ضعیف شده زیرا به علت قیمت بی سابقه بالای نفت، تقاضای مصرف کننده پایین آمده است.»

وی افزود، تقاضا برای نفت در باقی سال روند کاهشی خود را حفظ خواهد کرد زیرا محدودیت های کرونایی موجب صرف جویی پیشگیرانه و کاهش مصرف نفت می شود.

امین ناصر، مدیر ارشد اجرایی شرکت آرامکو عربستان اعلام کرد، از دولت عربستان درخواست کند، این شرکت آماده است تا تولید نفت خام را به بالاترین میزان ظرفیت یعنی 12 میلیون بشکه در روز برساند.

ناصر گفت: «هر زمان که نیاز یا درخواستی از سوی دولت یا وزارت انرژی برای افزایش تولید باشد، ما از توانایی خود برای افزایش تولید تا 12 میلیون بشکه در روز اطمینان داریم.»

وی افزود، کاهش محدودیت های کرونا و یک رشد در صنعت هوایی می تواند بر تقاضا بیفزاید.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#