انتقاد عربستان از سیاست تحریم آمریکا/ هشدار در مورد کمبود انرژی در جهان

دوشنبه ، ۱۷ بهمن ۱۴۰۱-۱۳:۲۳
#

وزیر انرژی عربستان در روز شنبه هشدار داد تحریم‌ها، محدودیت‌ها و سرمایه‌گذاری کم باعث یک چیز می‌شود، کمبود عرضه تمام انواع انرژی، آن‌هم زمانی‌که بیش‌از پیش به آن نیاز است.

 به گزارش رویترز، عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان در روز شنبه هشدار داد تحریم‌ها و سرمایه‌گذاری ناچیز در بخش انرژی باعث کمبود عرضه انرژی خواهد شد.

 اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه روسیه وضع کرده که صادرات انرژی این کشور را کاهش داده است. سایر قدرت‌های غربی هم اقداماتی برای محدود کردن توانایی مسکو برای تأمین مالی جنگ اوکراین انجام داده‌اند.

 وزیر انرژی عربستان در یک کنفرانس صنعتی در ریاض در پاسخ به سوالی درمورد نحوه تأثیرگذاری تحریم‌ها بر بازار انرژی گفت:«تمام این تحریم‌ها، محدودیت‌ها و سرمایه‌گذاری کم باعث یک چیز می‌شود، کمبود عرضه تمام انواع انرژی، آن‌هم زمانی‌که بیش‌از پیش به آن نیاز است».

 بن سلمان در سخنان خود هیچ اشاره مستقیمی به روسیه نکرد. وی گفت عربستان اقداماتی برای فرستادن ال‌پی‌جی اوکراین که بیشتر از آن برای پخت‌وپز و گرمایش استفاده می‌شود انجام می‌دهد.

 وی در پاسخ به این سوال که چه درس‌هایی از پویایی بازار انرژی در 2022 گرفته شده گفت مهم‌ترین چیز این است که دنیا بداند باید به اوپک پلاس اعتماد کند.

 وزیر انرژی عربستان تأکید کرد سیاست‌های اوپک پلاس براساس بازارهای نفت و انرژی گرفته می‌شود و ربطی به مسائل سیاسی ندارد.

 وی گفت همچنان نسبت‌به افزایش تولید محتاطانه عمل می‌کند.

 ائتلاف اوپک پلاس که از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و سایر تولیدکنندگان مانند روسیه تشکیل شده در سال گذشته میلادی با کاهش 2 میلیون بشکه‌ای تولید به توافق رسید که حدود 2 درصد از تقاضای جهانی برای نفت را تشکیل می‌دهد. این تصمیم از نوامبر سال گذشته تا پایان سال جاری مالی میلادی اجرایی می‌شود تا از بازار حمایت شود.

 


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#