مقامات آمریکا خواستار افزایش تولید جهانی نفت شدند

چهارشنبه ، ۱۷ اسفند ۱۴۰۱-۲۲:۳۴
#

طبق گفته یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا، اقتصاد دنیا رو به بهبود است و نفت بیشتری برای تأمین تقاضا نیاز است، بنابراین تولید جهانی نفت مخصوصا از سوی اعضای اوپک پلاس باید افزایش یابد.

 به گزارش اویل پرایس، آمریکا خواستار افزایش جهانی تولید نفت مخصوصاً از سوی اعضای اوپک شده‌است. طبق گفته یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا، اقتصاد دنیا رو به بهبود است و نفت بیشتری برای تأمین تقاضا نیاز است.

 جوزف فرناندز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اقتصادی، انرژی و محیط‌زیست گفت:«در شرایطی که اقتصاد دنیا رو به بهبود است، شاهد مصرف بیشتری هستیم. بنابراین باید نفت بیشتری برای رفع این نیاز فزاینده تولید شود».

 وی همچنین تأکید کرد این افزایش تولید شامل اعضای ائتلاف اوپک پلاس هم می‌شود که سال گذشته تولید خود را یک میلیون بشکه در روز پایین آوردند و اعلام کرده‌اند هیچ طرحی برای افزایش تولید ندارند.

 گرچه قیمت نفت نسبت‌به اوج آن در سال گذشته میلادی در ماه‌های اول پس‌از حمله روسیه به اوکراین کاهش یافته، ولی هنوز هم بالاتر از قبل‌از بحران کروناست.

 دولت بایدن حدود 200 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک برداشت کرده تا با افزایش قیمت آن مقابله کند. این اقدام بایدن قیمت خرده‌فروشی سوخت را افزایش داده و مورد انتقاد بسیاری از متخصصان قرار گرفته است.

 سطح ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین‌ترین رقم طی 40 سال گذشته رسیده و باید دوباره پر شود. اما قیمت نفت برای دولت فدرال آمریکا بسیار بالاست و مشکل اصلی در حال حاضر ظرفیت مازاد تولید است.

 مقامات صنعت نفت آمریکا و مقامات اوپک هر دو نگران ظرفیت مازاد تولید هستند که برای تأمین نیاز فزاینده به نفت کافی نیست.

 برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند افزایش تقاضا از سوی چین به‌دنبال بهبود اقتصاد این کشور و عدم افزایش عرضه نفت باعث می‌شود بازار جهانی در نیمه دوم سال جاری میلادی با کمبود مواجه شود.

 


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#