اتحادیه اروپا، مس و نیکل را جزو مواد استراتژیک در نظر گرفت

شنبه ، ۲۷ اسفند ۱۴۰۱-۰۹:۳۸
#

قانون مواد خام حیاتی (CRMA) که توسط اتحادیه اروپا رونمایی شد، دو فلز صنعتی بزرگ را به فهرستی اضافه می‌کند که قبلاً بر روی مواد معدنی خاص مانند کبالت، لیتیوم و عناصر کمیاب تمرکز داشتند. مس در سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر و برای سیم‌کشی در وسایل نقلیه الکتریکی استفاده می شود، در حالی‌که نیکل جزء اصلی در بسیاری از باتری‌های خودروهای برقی است.

قانون مواد خام حیاتی (CRMA) که توسط اتحادیه اروپا رونمایی شد، دو فلز صنعتی بزرگ را به فهرستی اضافه می‌کند که قبلاً بر روی مواد معدنی خاص مانند کبالت، لیتیوم و عناصر کمیاب تمرکز داشتند.

مس در سیستم های انرژی تجدیدپذیر و برای سیم کشی در وسایل نقلیه الکتریکی استفاده می شود، در حالی که نیکل جزء اصلی در بسیاری از باتری خودرو برقی است.

گروه‌های صنعتی و شرکت‌ها با این حال می‌گویند برای اطمینان از تامین مواد مورد نیاز برای انتقال سبز سایر فلزات صنعتی مانند آلومینیوم و رقابت منصفانه با چین باید در نظر گرفته شود.

انجمن تجارت و بازیافت فلزات آلمانی از جمله مراجعی بود که برای ورود آلومینیوم و روی به این لیست تلاش می کرد.

مدیرعامل شرکت Aurubis، بزرگترین تولیدکننده مس تصفیه شده اروپا، می گوید: اتحادیه اروپا در حال حاضر حدود ۱۵ درصد از نیاز خود به مس را تولید می کند که بسیار بالاتر از هدف کلی ۱۰ درصدی تعیین شده توسط اتحادیه اروپا برای مواد معدنی استراتژیک است، اما وضعیت ممکن است بدتر شود.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#