صادرات نفت کوره روسیه به چین رکورد می‌زند

شنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲-۲۰:۵۵
#

بلومبرگ با استناد به داده‌های مؤسسه ردیابی کشتی کپلر Kpler گزارش داد که انتظار می‌رود عرضه نفت کوره از روسیه به چین در ماه می به بالاترین میزان خود یعنی 350 هزار بشکه برسد.

بلومبرگ روز چهارشنبه با استناد به داده‌های مؤسسه ردیابی کشتی کپلر Kpler گزارش داد که انتظار می رود عرضه نفت کوره از روسیه به چین در ماه می به بالاترین میزان خود یعنی 350 هزار بشکه برسد.

به گفته این شبکه خبری، پالایشگاه‌های کوچک چین خرید نفت کوره را که معمولاً برای مخلوط کردن استفاده می‌شود و نسبت به بنزین و گازوئیل از ارزش کمتری برخوردار است، افزایش داده‌اند.

عرضه نفت کوره روسیه به چین پس از ماه فوریه یعنی زمانی که محدودیت قیمت فرآورده‌های نفتی روسیه توسط اتحادیه اروپا و گروه 7 به اجرا گذاشته شد، شاهد افزایش بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جریان صادرات این محصول روسیه در چند ماه گذشته در حالی افزایش یافته است که استان شاندونگ، محل استقرار بیشتر پالایشگاه‌های مستقل چین، بررسی کیفیت مخلوط قیر را که یکی دیگر از مواد اولیه مورد علاقه این استان محسوب می‌شود، آغاز کرده است.

جیانان سان، تحلیلگر مقیم لندن در مؤسسه "انرژی اسپکتس" Energy Aspects به این شبکه خبری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که ورودی نفت کوره به چین در ماه مه بالا بماند و از ژوئن افزایش بیشتری پیدا کند.

در ماه ژانویه، چین سهمیه واردات نفت خام کمتری را در دو محموله اول سال 2023 نسبت به سال گذشته صادر کرد، به این معنی که پالایشگاه ها باید برای نیازهای فرآوری خود به مواد اولیه دیگری مانند نفت کوره تکیه کنند.

سان گفت که برای سال 2023، تخصیص 16.2 میلیون تن ثابت است که بیش از نیمی از آن می‌توانست تا پایان آوریل مصرف شود.

انتظار می‌رود تقاضای نفت دومین مصرف‌کننده بزرگ جهان در سه ماهه جاری میلادی افزایش یابد چرا که شیوع کرونا در بزرگترین شهرهای چین روند نزولی داشته است و تحرک را به سطوح عادی می‌رساند.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#