برگزاری مجمع عمومی بانک آینده بعد از ۵ سال

دوشنبه ، ۲۰ شهریور ۱۴۰۲-۲۱:۴۸
#

  محمدجواد شریف‌زاده امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر در مورد برگزاری مجمع عمومی بانک آینده گفت:‌ بعد از 5 سال امروز اولین مجمع عمومی بانک آینده برگزار شد.

وی گفت: طبق تبصره 2 ماده 5 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، اگر یک سهامدار سقف سهامداری در بانک را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رعایت نکند، حق رای مازاد سهام به وزارت اقتصاد منتقل می‌شود. بر این اساس بعد از کش و قوس‌های زیاد، حق رای مازاد سهام بانک آینده به وزارت اقتصاد واگذار شد. دستور موقتی که دیوان عدالت اداری داده بود لغو شد و بر اساس ابلاغیه‌ای که در اواخر مرداد امسال از سوی بانک مرکزی انجام شد، این حق رای به وزارت اقتصاد واگذار شد.

وی گفت: بعد از آن دعوت‌نامه برای برگزاری مجمع از طریق کدال برای سهامداران و ذی‌نفعان در 6 شهریور از طریق کدال ارسال شد. امروز، دوشنبه 20 شهریور مجمع عمومی بانک آینده از ساعت 9 شروع شده و تا ساعت حدود 15 ادامه خواهد داشت. در این مجمع صورت‌های مالی سال‌های 97 و 98 بررسی و با شروطی مصوب می‌شود.

معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد با بیان اینکه دستور بعدی حسابرسی صورت‌های مالی بانک آینده در سال‌های 99، 1400 و 1401 است، تصریح کرد: حسابرسی صورت های مالی بانک آینده را سازمان حسابرسی به عنوان سازمان دولتی انجام خواهد داد. صورت‌های مالی سال 99، 1400 و 1401 انجام می‌شود تا مجامع این سال‌ها هم برگزار شود و گام بعدی این است که بانک مرکزی و مقام ناظر برای بهبود عملکرد بانک، مجمع عمومی برای انتخاب هیات مدیره جدید را تا آخر مهرماه امسال باید برگزار کند.

شریف‌زاده افزود: بعد از این اقدامات، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران تا آخر امسال یا اوایل سال آینده انجام خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش که چرا صورت‌های مالی سال 98 زیان بیشتری نشان می‌دهد، گفت: هم به خاطر اینکه صورت‌های مالی شفاف‌سازی شده و هم اینکه عملیات بانک در آن سال‌ها زیان ده بوده است، اما وضعیت در آینده بهتر خواهد شد.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#