مسیر صعود طلای جهانی عوض شد

پنجشنبه ، ۳۰ شهریور ۱۴۰۲-۱۲:۲۹
#

بهای هر اونس طلا صبح امروز با کاهش حدود ۲۰ دلاری به ۱۹۲۷ دلار و ۶۰ سنت رسید.

روز گذشته و قبل از این که فدرال رزرو آمریکا پیش‌بینی‌های اقتصادی خود را با هشدارهای افزایش نرخ‌های طولانی‌تر اصلاح کند قیمت‌ طلا تا ۱۹۴۵ دلار یعنی بالاترین حد خود از اول سپتامبر افزایش یافته بود.

پس از اصلاح پیش بینی های فدرال رزرو شاخص دلار آمریکا ۰.۴ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود از ۹ مارس رسید، در حالی که بازدهی خزانه داری دو ساله پس از ثابت نگه داشتن نرخ بهره فدرال رزرو در روز چهارشنبه، به بالاترین حد در ۱۷ سال گذشته رسید.

کارشناسان اعلام کردند که نرخ‌های اعلام‌شده احتمالاً برای مدت طولانی‌تری بالاتر می‌مانند و ما شاهد فشار نزولی به قیمت طلا در کوتاه‌مدت هستیم. نرخ‌های بهره بالاتر از خرید شمش‌های بدون بهره که به دلار قیمت‌گذاری می‌شود، جلوگیری می‌کند.

فدرال رزرو مسیر سیاستی سخت گیرانه‌تری را برای مقابله با ادامه تورم با سال ۲۰۲۶ ترسیم کرد، اما معتقدند که می‌توانند در کاهش تورم بدون تخریب اقتصاد یا منجر به از دست دادن مشاغل بزرگ موفق شوند.

طبق گزارش رویترز، ایپ جان رانگ تحلیلگر بازار در IG گفت: هر گونه نزول بیشتر طلا احتمالاً سطح ۱۹۰۰ دلار را به عنوان حمایت فوری باقی می‌گذارد.

اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز چهارشنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت و بانک مرکزی روسیه نیز اعلام کرد که ذخایر طلای روسیه تا ابتدای سپتامبر به ۷۵ میلیون اونس رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۳.۱۲ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۹ درصد کاهش یافت و به ۹۲۰ دلار و ۴۵ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۱ درصد کاهش به ۱۲۶۰ دلار و ۳۷ سنت رسید.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#