عربستان اتهام کاهش عرضه برای افزایش قیمت نفت را رد کرد

پنجشنبه ، ۳۰ شهریور ۱۴۰۲-۱۲:۳۱
#

عبدالعزیز بن‌سلمان طی نشستی تخصصی در کنگره جهانی نفت کلگری کانادا، تمدید کاهش داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه‌ای عربستان تا پایان دسامبر ۲۰۲۳ با هدف افزایش قیمت‌ها را رد کرد.

وی افزود: تمدید کاهش عرضه داوطلبانه نفت عربستان برای افزایش قیمت نبوده، بلکه این تصمیم‌ متناسب با داده‌های موجود در بازارهای جهانی اتخاذ شده است.

وزیر انرژی عربستان همچنین ادامه تردیدها درباره مصرف نفت چین، رکود تولید در اروپا و سیر تورم و نرخ بهره در آمریکای و اروپا را از دیگر دلایل رسیدن به این تصمیم دانست.

بن‌سلمان با رد پیش‌بینی‌ها درباره اینکه بازار نفت کمبود زیادی را در سه ماه چهارم تجربه خواهد کرد، یادآور شد که پیش‌بینی‌های عرضه و تقاضا همیشه قابل اعتماد نیستند.

وزیر انرژی عربستان افزود: همیشه بهتر است از این شعار که وقتی به چشمم دیدم باور می‌کنم، پیروی کنیم. هرگاه پیش‌بینی محقق شد می‌توانیم بیشتر تولید کنیم.

بن‌سلمان با اشاره به برآوردهای اخیر آژانس بین المللی انرژی درباره شرایط بازارهای انرژی و تقاضا برای سوخت‌های فسیلی گفت: آنها از یک نهاد پیش‌بینی‌کننده و ارزیاب بازارهای انرژی به یک مدافع سیاسی تبدیل شده‌اند.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#