قیمت مسکن در آمریکا رکورد زد

چهارشنبه ، ۵ مهر ۱۴۰۲-۱۳:۲۶
#

قیمت مسکن در آمریکا برای ششمین ماه متوالی افزایش یافت و به بالاترین رقم خود در ماه ژوئیه رسید چرا که کمبود مسکن باعث افزایش رقابت برای خرید شده است.

بر اساس این گزارش، شاخص ملی قیمت مسکن کورلاجیک کیسشیلر اس‌اندپی‌ که متوسط قیمت مسکن را در مناطق شهری مهم آمریکا اندازه‌گیری می‌کند، در ماه ژوئیه 0.6 درصد نسبت به ماه ژوئن و 1 درصد طی 12 ماه گذشته، بر اساس تعدیل فصلی افزایش یافت.

این شاخص ملی در ماه ژوئیه به بالاترین حد خود رسید و از رکورد ثبت شده در ژوئن 2022 فراتر رفت.

کریگ جی لازارا، مدیر عامل شرکت S&P DJI در بیانیه‌ای گفت: قیمت مسکن در ایالات متحده در ژوئیه 2023 به افزایش خود ادامه داد.

وی افزود: افزایش قیمت‌ها که از ژانویه آغاز شده بود، اکنون تأثیر کاهش اولیه (در نیمه دوم 2022) را از بین برده است، به طوری که ژوئیه یک رکورد جدید برای شاخص ترکیبی ملی National Composite است.

این شاخص که قیمت خانه‌های موجود در 20 شهر بزرگ ایالات متحده را اندازه گیری می‌کند، در ماه ژوئیه پس از تعدیل فصلی 0.9 درصد افزایش یافت که از نظرسنجی 0.7 درصدی بلومبرگ درباره انتظارات اقتصاددانان فراتر رفته است.

لازارا گفت: همانطور که ماه گذشته رخ داده است، (قیمت مسکن در) 10 شهر از این 20 شهر در نمونه آماری ما به سطوح بالایی رسیده‌اند. در ماه ژوئیه، قیمت ها در تمام این 20 شهر پس از تعدیل فصلی (و در 19 شهر قبل از تعدیل) افزایش یافته است.

بر اساس گزارش انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، متوسط قیمت مسکن در ایالات متحده در ماه ژوئیه برای خانه های موجود به میزان 1.9 درصد افزایش یافت و به 406700 دلار رسید.

بازار قوی مسکن نشان می دهد که اگرچه برخی از خریداران به دلیل هزینه‌های بالای استقراض از خرید مسکن منصرف شدند، تقاضا همچنان از عرضه بیشتر است.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#