واردات خودروهای کارکرده با منشا ارز خارجی/ امکان واردات خودرو توسط ایرانیان خارج از کشور

جمعه ، ۷ مهر ۱۴۰۲-۱۰:۰۹
#

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه معاون اول رئیس جمهور واردات خودروهای کارکرده با ارز منشا خارجی را پذیرفت، گفت: با این تصمیم ایرانیان خارج از کشور نیز می‌توانند از ارز خود برای واردات استفاده کنند.

لطف اله سیاه کلی درباره واردات خودروهای کارکرده، گفت: آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده از مدتی پیش آماده و برای تصویب به دولت فرستاده شد؛ در این آئین‌نامه منابعی برای تامین ارز موردنیاز برای واردات خودرو پیش‌بینی شده بود اما ایراداتی به آن وارد شد و بانک مرکزی برخی از این منابع را نپذیرفت.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته پیش جلسه‌ای با حضور بنده و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد که در این جلسه واردات خودرو با ارز منشا خارجی را پذیرفت.

وی اضافه کرد: با نهایی شدن آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، خودرو به راحتی و بدون مانع وارد می‌شود زیرا با توجه به محدودیت‌های ارزی، بزرگترین مانع برای واردات خودرو تامین ارز موردنیاز است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: در صورتی که بتوان از ظرفیت ارز منشا خارجی برای واردات استفاده کرد، ایرانیان خارج از کشور نیز می‌توانند از ارز خود برای واردات استفاده کنند که این اتفاق می‌تواند تاثیر مهمی در بازار خودرو داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خانه ملت گفت: به نظر می‌رسد هفته آینده آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده تصویب شود؛ مردم منتظر خبرهای خوبی در این حوزه باشند.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#