فرزین: دلار دوباره به ثبات برمی‌گردد

یکشنبه ، ۱۵ بهمن ۱۴۰۲-۱۶:۵۹
#

رئیس کل بانک مرکزی گفت: سیاست بانک مرکزی پیش‌بینی پذیر کردن نرخ ارز است و در سال آینده تلاش می‌شود ارز بیشتری به بخش تولید اختصاص یابد.

محمدرضا فرزین در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اهمیت ثبات اقتصادی، اظهار داشت:‌در سال قبل نوسانات شدیدی در نرخ ارز داشتیم و برهمین اساس نیز سیاست‌هایی را تعیین کردیم و با تشکیل مرکز مبادله و ... به نرخ با ثباتی رسیدیم.

 

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از نیازهای ارزی کشور در این مرکز تأمین می شود، گفت:  تا کنون معادل 59 میلیارد دلار ارز برای تأمین نیازهای ارزی اختصاص یافته است که این رقم 60 درصد بیشتر از متوسط 4 سال گذشته و 10 درصد بیشتر از متوسط تأمین ارز در سال قبل بوده است.

او با تأکید براینکه از طریق منابعی که داشتیم، تأمین ارز را با مدیریت مناسب انجام دادیم، گفت: در خصوص نرخ ارز تلاشمان این بود که در محدوده ای با ثبات باشد. همانطور که گفته بودم کاهش نرخ ارز که به دنبال موضوعات سیاسی دچار نوسان شده بود شروع شده و حتما به قیمت  سابق بر می گردد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین تاکید کرد: در مورد بازار ارز سیاست ما همچنان سیاست پیش‌بینی‌پذیر کردن نرخ ارز از مسیر مرکز مبادله است و این مرکز نهاد اصلی بانک مرکزی برای تامین نیازهای ارزی کشور است.

 


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#