بازگشت قیمت جهانی طلا به کانال ۲۰۰۰ دلاری

جمعه ، ۲۷ بهمن ۱۴۰۲-۱۰:۴۸
#

به گزارش رویترز، قیمت طلای جهانی که سه روز قبل بعد از دو ماه به زیر ۲ هزار دلار ریزش کرده بود روز پنجشنبه مجددا به کانال ۲ هزار برگشت اما در آستانه دومین کاهش قیمت پیاپی هفتگی قرار دارد. افزایش غیر منتظره قیمت‌ مصرف‌کننده در آمریکا تاجران را نسبت به کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا ناامید کرده است.

قیمت هر انس طلا هم اکنون در 2004 دلار و 50 سنت معامله میشود. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.03 درصدی به 2015 دلار و 50 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به کاهش دارایی‌های صندوق قابل معامله طلا، اظهارات سختگیرانه مقامات فدرال رزرو، افزایش شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا و بالا رفتن شاخص دلار، هیچ دلیل خاصی برای سرمایه‌گذاری در طلا وجود ندارد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد قیمت واردات در این کشور بیشترین افزایش را طی دو سال گذشته داشته و در این بین قیمت‌های مصرف‌کننده بیش از حد انتظار افزایش یافته است.

بازار حالا منتظر یک گزارش تورم دیگر یعنی شاخص قیمت تولیدکننده در آمریکاست که قرار است امروز منتشر شود.

پیش بینی می‌شود قیمت طلا تا محدوده 1970 تا 1960 دلار هم کاهش یابد.

گزارش کاهش خرده فروشی در آمریکا قیمت طلا را حدود 0.6 در روز پنجشنبه بالا برده بود. خرده فروشی در آمریکا بیشترین کاهش ماهانه را در ژانویه از فوریه 2023 تجربه کرد.

رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا در روز پنجشنبه گفت این بانک آماده کاهش نرخ بهره نیست و احتمالاً دو بار در سال جاری میلادی نرخ بهره را پایین بیاورد.

اجلاس بعدی فدرال رزرو در ماه آینده میلادی برگزار می‌شود و انتظار می‌رود مقامات این بانک نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارند. تاجران امیدوارند اولین کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن صورت بگیرد.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با 0.28 درصد افزایش به 23 دلار و 2 سنت رسید. پلاتین هم با یک کاهش 0.38 درصدی 897 دلار و 40 سنت معامله می‌شود.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#