افزایش 2 برابری ارز مسافرتی نشانگر منابع کافی بانک مرکزی است

سه شنبه ، ۸ اسفند ۱۴۰۲-۱۵:۵۲
#

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: سیاست موقت افزایش 2 برابری ارز مسافرتی نشان می دهد بانک مرکزی منابع کافی ارزی در اختیار دارد.

سید حمید حسینی، دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، در خصوص افزایش ارز مسافرتی گفت: این اقدام در حالی از سوی بانک مرکزی تدوین و اجرایی شده که ما در حال حاضر با تقاضای ارز پایان سال برای سفرهای خارجی مواجه هستیم و این تصمیم می تواند بخش مطلوبی از نیاز ارزی را به خوبی پوشش دهد.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت تقاضا می تواند قیمت ارز در بازار غیررسمی را به خوبی کنترل کند، ادامه داد: بی تردید افزایش ارز مسافرتی در شرایط کنونی به عنوان مدیریت تقاضا، تاثیر مثبت و خوبی بر این روند خواهد داشت. به ویژه آنکه نشان می دهد بانک مرکزی در تامین ارز مشکلی ندارد و می تواند این بخش از تقاضای پایان سال را به خوبی تامین کند.

این فعال اقتصادی به از بین رفتن امکان سواستفاده دلالان بازار ارز از افزایش سهمیه مسافران اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مزایای افزایش و عرضه ارز مسافرتی این است که مسافران به عنوان مصرف کنندگان واقعی، فقط بعد از گیت پرواز می توانند ارز خود را دریافت کنند. این مساله باعث می شود تا سفته بازی و دلالی در این روند صورت نگیرد و ارز به دست متقاضیان واقعی سفرهای خارجی برسد.

حسینی در پایان اظهار داشت: هر چند ممکن است ارز مسافرتی دوباره به همان رقم قبلی بازگردد، اما نشان می دهد بانک مرکزی از منابع خوبی برخوردار است و می تواند به خوبی پاسخگوی تقاضای پایان سال مسافران باشد.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#