قیمت جهانی نفت در بالاترین سطح ده روزه اخیر

جمعه ، ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳-۱۳:۲۹
#

به گزارش رویترز، به دنبال نشانه‌های بهبود اقتصاد چین و بی‌نتیجه ماندن مذاکرات برای آتش‌بس بین اسرائیل و حماس قیمت نفت به روند افزایشی خود ادامه داد.
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 48 سنت معادل 0.57 افزایش به 84 دلار و 36 سنت رسید. نفت سبک آمریکا هم با 52 سنت معادل 0.66 درصد افزایش 79 دلار و 78 سنت معامله می‌شود.
انتشار اطلاعات مربوط به افزایش واردات نفت خام چین در ماه آوریل و همچنین بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به دنبال ضعف بازار اشتغال آمریکا، قیمت نفت را به بالاترین رقم طی ده روز گذشته رسانده است.
صادرات و واردات چین در آوریل رشد داشته که نشان دهنده بهبود تقاضا در این کشور است و از بازار کالا حمایت می‌کند.

در آمریکا، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در روز پنجشنبه گفت هنوز مشخص نیست روند تورم در ماه‌های آینده به چه سمتی پیش رود، اما این امید وجود دارد که فشار قیمت‌ها رو به کاهش باشد. وی هیچ اشاره‌ای به احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی نکرد. بازارهای مالی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا روند کاهش نرخ بهره را از ماه سپتامبر آغاز کند.
اسرائیل علی رغم هشدار رئیس جمهور آمریکا مبنی بر توقف ارسال سلاح در صورت حمله به جنوب غزه، بخش‌هایی از رفح را در روز پنجشنبه بمباران کرد.
یکی از مقامات ارشد اسرائیل گفت آخرین دور مذاکرات غیر مستقیم در قاهره برای توقف جنگ در غزه پایان یافته و این رژیم عملیات خود در رفح و سایر مناطق نوار غزه را طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی ادامه می‌دهد.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#