فرآورده‌های سنگین پالایشگاه بندرعباس سبک می‌شوند

دوشنبه ، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳-۲۱:۳۴
#

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس گفت: فرآورده‌های سنگین پالایشگاه بندرعباس طی طرح های ارتقا کیفیت محصولات سنگین پالایشگاه‌ سبک خواهند شد.

احمد هاشمی، مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس اظهار داشت: پالایشگاه بندرعباس در حال حاضر پروژه طرح ارتقا کیفی فراورده های سنگین را در دست اقدام دارد که این پروژه، یک پروژه زیست محیطی است و گوگرد را در محصولات این شرکت کاهش می‌دهد.

وی در ادامه به مزایای اجرای این طرح پرداخت و افزود: با اجرای این طرح علاوه بر کمک به مسائل زیست محیطی، فراورده های سنگین پالایشگاه بندرعباس به فراورده های سبک تر با ارزش افزوده بالاتری تبدیل می‌شود.

هاشمی ادامه داد: این پروژه از سال قبل شروع و مناقصه مربوط به این طرح انجام شده و پیمانکار  اجرایی این طرح نیز مشخص شده و تا کنون طبق برنامه جلو رفته است.

مدیرعامل پالاشگاه بندرعباس ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح ضریب پیچیدگی این پالایشگاه افزایش یابد.

وی در ادامه توضیح داد: با اجرای این پروژه ها ضریب  پیچیدگی در شرکت پالایش نفت بندرعباس از حدود 5.6 به بالای 12.6 خواهد رسید که قطعا این میزان با راه اندازی زنجیره های پایین دستی که در حال حاضر مطالعات آن و عقد قرار داد در حال انجام است طی چند سال آینده بالاتر نیز خواهد رفت.

هاشمی در خصوص اجرای طرح های کیفی‌سازی برای کاهش گوگرد موجود در نفت کوره گفت: مقدار گوگرد در این فراورده اصلی به زیر نیم درصد کاهش خواهد یافت. 

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس خاطرنشان کرد: در حال حاضر گوگرد تولیدی در  شرکت پالایش نفت بندرعباس در حدود 200 تن در روز است که این مقدار به 450 تن خواهد رسید.

انتهای پیام/


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#