اعضای اوپک پلاس تولید نفت را در ماه می کاهش دادند

سه شنبه ، ۲۲ خرداد ۱۴۰۳-۲۰:۵۵
#

بر اساس داده‌های ارائه شده در گزارش ماه ژوئن اوپک، کشورهای شرکت‌کننده در توافق اوپک پلاس، تولید نفت خود را در ماه می 123 هزار بشکه در روز کاهش دادند و به 40.922 میلیون بشکه در روز رساندند.

بدون لیبی، ایران و ونزوئلا که از محدودیت‌های تولید معاف هستند، حجم تولید کشورهای هم پیمان به 35.701 میلیون بشکه در روز رسید.

بر اساس این گزارش، با در نظر گرفتن تمام کاهش تولید داوطلبانه در ماه می، کشورهای اوپک پلاس قرار بود 35.595 میلیون بشکه در روز تولید کنند.

بیشترین کاهش تولید در ماه آوریل در روسیه ثبت شد. این کشور تولید نفت خود را 119000 بشکه در روز کاهش داد و به 9.182 میلیون بشکه در روز رساند.

از سه ماهه اول سال 2024، چندین کشور اوپک پلاس از جمله روسیه و عربستان به طور داوطلبانه تولید نفت خود را به میزان 2.2 میلیون بشکه در روز کاهش دادند تا بازار را متعادل کنند. در ابتدا قرار بود این اقدام فقط در سه ماهه اول رخ دهد، اما سپس به هر دو دوره سه ماهه دوم و سوم گسترش یافت.

علاوه بر این، تعدادی از کشورهای اوپک پلاس که باز هم شامل روسیه و عربستان می‌شوند، به طور داوطلبانه تولید نفت خود را به میزان 1.66 میلیون بشکه در روز از بهار 2023 کاهش داده‌اند و این اقدام را تا پایان سال 2025 ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#