جهش طلای جهانی به بالاترین سطح دو هفته اخیر

پنجشنبه ، ۱۴ تیر ۱۴۰۳-۱۲:۲۴
#

هر انس طلای جهانی روز چهارشنبه با حدود ۳۵ دلار رشد به بالاترین رقم نزدیک به دو هفته اخیر یعنی ۲۳۶۴ دلار افزایش یافت و هم اکنون صبح پنجشنبه در قیمت ۲۳۵۷ دلار و ۵۹ سنت معامله می شود.

داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که درخواست‌های دریافت مزایای بیکاری در ایالات‌متحده در هفته گذشته افزایش یافته است، در حالی که تعداد افرادی که در فهرست بیکاری قرار می‌گیرند در پایان ژوئن به بالاترین حد در ۲ سال و نیم افزایش یافته است که مطابق با سرد شدن تدریجی در بازار کار است.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، بازارها با احتمال ۷۴ درصدی اعتقاد دارند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود نرخ بهره را کاهش دهد. نرخ‌های پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

در همین حال، مقامات فدرال رزرو در آخرین جلسه خود اذعان کردند که به نظر می‌رسد اقتصاد ایالات‌متحده در حال کند شدن است، اما همچنان بر اساس صورتجلسه جلسه ۱۱ تا ۱۲ ژوئن، قبل از تعهد به کاهش نرخ بهره، رویکرد انتظار را در نظر گرفتند.

رویترز گزارش کرد که جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک اظهار کرد که سطح نرخ‌های بهره که در تأثیر آن بر اقتصاد خنثی است، احتمالاً افزایش چندانی نداشته است. معامله گران اکنون به گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده که در روز جمعه منتشر می شود، تمرکز می‌کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۳۰.۴۹ دلار رسید، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۹۸.۱۱ دلار رسید و پالادیوم ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۰۲۵ دلار و ۳۶ سنت رسید.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#