جهش قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح یک ماه اخیر

شنبه ، ۱۶ تیر ۱۴۰۳-۲۱:۵۰
#

به گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات روز جمعه به بالاترین رقم طی یک ماه گذشته رسید. جدیدترین اطلاعات اشتغال آمریکا احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو این کشور در ماه سپتامبر را بالا برده است.

قیمت هر اونس طلا روز جمعه با 1.51 درصد افزایش به 2392 دلار و 16 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 1.19 درصدی به 2397 دلار و 70 سنت رسیده است.

برخی تحلیلگران عقیده دارند اگر روند کاهش نرخ بهره از ماه سپتامبر آغاز شود، طلا به 2450 دلار می‌رسد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان داد لیست حقوق بگیران بخش غیرکشاورزی این کشور 206000 شغل در ماه ژوئن افزایش یافته است. این در حالیست که اقتصاددان‌ها انتظار یک افزایش 190 هزار تایی را داشتند. در این بین نرخ بیکاری در آمریکا تا 4.1 درصد افزایش یافته یعنی بالاتر از 4 درصدی که قبلاً پیش‌بینی می‌شد.

بازارها حالا احتمال می‌دهند بانک مرکزی آمریکا اولین بار در ماه سپتامبر نرخ بهره را پایین بیاورد و کاهش بعدی در ماه دسامبر صورت بگیرد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 2.75 افزایش به 31 دلار و 69 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 2.86 درصدی 1030 دلار و 9 سنت معامله می‌شود.


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#