استقبال گرم بورس از رییس‌جمهور جدید/ رشد رعدآسا در یک روز

شنبه ، ۱۶ تیر ۱۴۰۳-۱۵:۱۴
#

امروز بورس با رشد ۸۸ هزار واحدی روبه رو شد و به مرز ۲ میلیون و ۱۸۹ هزار واحد رسید. کارشناسان، دلیل رشد بازار سرمایه را با قطعیت پیروزی مسعودپزشکیان می دانند: سیاست‌هایی که ایشان در دوران انتخابات جهت تنش‌زدایی با دنیا اعلام کردند یک سیگنال بسیار مهم برای بازار سرمایه بود اینکه عنوان شد «سایه یکی از ریسک‌های سیستماتیک از بازار برداشته خواهد شد». قطعا یک وعده است و نمی‌شود انتظار داشت به زودی محقق شود ولی ایجاد همین گفتمان باعث اعتماد بازار سرمایه شد و به همین ترتیب شاخص بورس سبز شد.

کارشناسان ضمن تمجید از تیم اقتصادی همراه مسعود پزشکیان حسین عبده تبریزی و علی طیب‌نیا را به عنوان عوامل موثر در واکنش مثبت بازار می دانند: در سه سال گذشته حال بازارسرمایه اصلا خوب نبود هر چند وعده های دولت قبل پیرامون این بازار بود ولی سرانجام تصمیمات متعددی گرفته شد که باعث سقوط بورس شد.

در این دوره اهالی بازار سرمایه کنش‌گری زیادی در انتخابات داشتند و کمک کردند که انتخابات پرشوری داشته باشیم، و امروز هم داریم نتیجه اش را در تابلو معاملات میبینیم .

پیشبینی‌پذیر شدن اقتصاد، حذف قیمت‌گذاری دستوری، تشکیل کانون‌سهامداران‌حقیقی و... از جمله خواسته های سرمایه‌گذاران است.

بورس نباید قلک دولت باشد و باید به آن نگاه سرمایه گذاری داشته باشند، و کمک کنند بازار سرمایه تقویت شود، قطعا هر اقدامی برای بازار سرمایه انجام شود به نفع مردم و اقتصاد خواهد بود .


کانال تلگرام لایودیتا

سایر خبرها

#